Menu Zavřeno

slider

Mazda MX-5 NA


Po leštění předchozích generací NB a NC se mi pod leštičku konečně dostal i tento dnes již kultovní youngtimer MX-5 první, čím dál více ceněné generace NA.

Auto je v mechanicky krásném stavu, ale to vůbec se nedalo říct o jeho laku. Automobilky tenkrát používaly ještě lakování bez tzv. clearcoatu a typicky na těchto pastelových barvách se zub času projevuje nejvíce. Ztrátou lesklosti, oxidací a světláním barvy – v tomto případě až do růžové. Požadavek byl navíc samozřejmě odstranit i škrábance, přiblížit lakované díly do podobného, ideálně stejného odstínu a to vše s co nejmenším úběrem laku. Leštilo se tzv. 2krokovou technikou v kombinaci všemožných kotoučů, past, leštiček, výkmitů, tlaku na leštičku a její rychlost pohybu… Zkrátka alchymie.

Nakonec bylo celé auto ochráněno jak jinak než tvrdou keramickou ochranou, která na tomto voze vzhledem k jeho svátečnímu používání vydrží spousty let… Tuto Miatu pak čeká v blízkém budoucnu ještě montáž originálních kol po celkové renovaci a úplně nová střecha.

Foto a hlavně VIDEO z proměny.

doba práce cca 30 hodin