Menu Zavřeno

slider

Honda Legend


Zkráceně – náročný projekt pro extrémně náročného klienta a další příběh psaný v Detail Dílně.

Legend, kterému se neřekne jinak než Mazel, má totiž najeto už přes 300 tisíc km a majitel k němu má opravdu hluboký a zvláště opatrný vztah. Na autě je proinvestováno za dobu vlastnictví opravdu hodně peněz a další investice následovala do renovace laku, keramické ochrany a také do detailingu interiéru a vitalizace kůže – zkrátka celkového omlazení vozu a konzervace všeho co se dá pro delší optickou životnost. Auto bylo v průběhu života lakováno na několika místech, tudíž se hodně lišilo jak poškození laku na různých místech auta i to, jak se chovalo mnou vybrané leštící kombo, které jsem tak musel častokrát přizpůsobovat tvrdosti a poškození laku, výsledek ale předčil očekávání, protože z laku začala vystupovat nádherná perleť. Na exteriér byla aplikována keramická ochrana na 3 roky.

Další na řadě byl interiér, který jsem nejdříve důkladně vyluxoval a všechny koberečky pak vyčistil mokrou cestou. Plasty v interiéru byly zašlé a lesklé a čistil jsem je v kombinaci páry a čističe na plasty v poměrně silném ředění, abych je nakonec ošetřil sealantem pro menší sedání prachu a proti UV a pro snažší údržbu, kdy stačí pouze mikrovláknem občas setřít prach a plasty budou vypadat znovu skvěle. Nanoleštičkou a s velkou opatrností jsem tady leštil i dřevěný dekor.

Dále se čistila kůže a i ta byla samozřejmě ochráněna, tentokrát otěruvzdorným povlakem, který kůži i lehce zvláční a sjednotí její barvu, takže ta pak působí naprosto luxusním matným dojmem. Na okno byl aplikována hydro ochrana. A v rámci zakázky došlo i na srdce vozu, tedy šestiválec do V 🙂

Práce bylo opravdu hodně a pro mě to bylo náročné ještě v tom, že se všechno muselo stihnout prakticky za 3 dny. Do budoucna nás na tomto voze ještě čeká renovace kol OZ a jejich ochrana keramickou ochranou.

PS: Takhle má vypadat auto s více jak 300tkm na tachometru

Celková doba práce cca 40 hodin