Menu Zavřeno

slider

Chevrolet Camaro SS


Camaro SS s brutálním motorem o objemu 6.2litru, prostě správný Musclecar jako ze staré školy, ovšem už s fungujícím podvozkem 🙂

Konkrétní vůz, na kterém jsem pracoval je z roku 2014 a má najeto necelých 60tkm. Dosavadní kilometrový průběh, ale zejména pak nesprávné mytí a celkové chování k laku ( oxidace, zničený lak z ptačního trusu, zaschlá aktivní pěna v minulosti… ), ale i k interiéru vozu bohužel stačilo k tomu, aby stav této jinak nádherné černé pastelky a interiéru byl po optické stránce opravdu ve zbídačeném stavu, což potvrzuje pár fotek a zejména video v galerii níže.

Samotnému leštění samozřejmě předcházelo řádné umytí detergenty a kyselým, nicméně stále bezpečným šampónem, důkladné vysušení všech zákoutí, dekontaminace laku atd. Auto bylo v minulosti na některých místech lakované, někde už i broušené, takže jsem byl vzhledem k hlubokému poškození a tím pádem nutnosti velké korekce laku stále tak trochu jednou nohou v lakovně 🙂 Měřák hloubky laku tady byl opravdu dobrým pomocníkem! Leštil jsem dvoustupňově a jen čistá doba leštění se všemi detaily trvala nějakých 17 hodin… Ne vše se podařilo k dokonalosti, někde by pomohla už opravdu jen lakovna, ale já a zejména klient je s prací spokojen a to je to nejdůležitější. Auto je teď zase černé a lesklé 🙂 Vzhledem k používání vozu a také k faktu, že se na Camaro bude do roka aplikovat fólie, jsme vybrali jako ochranu vosk-coating FUSSO Coat Dark jak já říkám na cca 8 měsíců, který při přiživování Fusso rychlovoskem ze zkušenosti zvládne i ten rok. Interiér se čistil, tepoval, ale hlavně proběhlo čištění a ošetření kůže kombinací přípravku od legendární značky Fenice.

Celková doba práce cca 35 hodin

Video z proměny