Menu Zavřeno

slider

BMW Z4 35is


Na stejně skvěle naspecifikované BMW Z4 e89 s motorem 35is ve vzácné ,,pastelce“ Atacamagelb jsem kdysi snově koukal v BMW Welt v Mnichově a po letech mi přišla pod leštičku 🙂

Celkově jde o velice zachovalý kus jehož lak se zdál zachovalý, ale po detailní dekontaminaci a umytí se všechny jeho poškození pod správným světlem ukázaly v plné síle. :-/ Zvolil jsem 2 krokové leštění v kombinaci nevšedních past, kotoučů a otáček pro maximalizaci lesku. Na autě byla následně aplikována keramická ochrana na 3 roky ve dvou vrstvách. V tomto případě jde ale o vůz, který jezdí jen minimálně a navíc za hezkého počasí, tudíž ochrana zde vydrží určitě mnohem déle. V rámci zakázky byl čistěn a ošetřen motorový prostor a také celý interiér včetně kůže a alcantary. Ta byla samozřejmě ošetřena což je u roadsteru v kombinaci s černou kůží opravdu důležité, sluníčko a vysoké teploty bohužel dělá své. Kapitolou samo pro sebe bylo čištění a ochrana všech zákoutí střechy zespodu a prostoru, kam se střecha skládá. I poslední den této proměny jsem nacházel stále nová místa k vyčištění.

Jediná kola zůstala bez ošetření, ale byla sundána z auta a důkladně dekontaminována od připečeného asfaltu a rzi a špíny, kam se při běžné údržbě nedostanete. Na čelní sklo pak byla aplikována hydrofobní ochrana, opět ve dvou vrstvách.

Celková doba práce 42 hodin